Miks on auto salongi hooldamine vajalik?

Auto salongi puhastus on oluline mitmel põhjusel, mis hõlmavad nii esteetilisi kui ka funktsionaalseid aspekte. Siin on mõned peamised põhjused, miks on oluline hoida auto salongi puhas:

 1. Mugavus ja sõidumugavus: Puhas salong loob meeldivama sõiduelamuse nii juhile kui ka kaasreisijatele. Puhastel istmetel, põrandamatidel ja muudel pindadel on meeldivam istuda ja viibida.

 2. Tervis ja hügieen: Regulaarne puhastamine aitab vähendada bakterite, viiruste ja allergeenide levikut autosalongis. See on eriti oluline allergikutele ja võib aidata hoida sõidukit tervislikumana.

 3. Väärtuse säilitamine: Puhas auto salong aitab säilitada sõiduki üldist väärtust. Kui salong on hästi hooldatud, võib see suurendada auto järelturuväärtust ja muuta auto müügiks atraktiivsemaks.

 4. Lõhnakontroll: Auto salong võib aja jooksul koguda ebameeldivaid lõhnu, näiteks suitsetamise, toidu või lemmikloomade tõttu. Puhastamine aitab neid lõhnu neutraliseerida ja tagada meeldiv siseõhk.

 5. Pikk eluiga: Korrapärane puhastamine võib aidata pikendada salongi pindade eluiga. Õigeaegne hooldus aitab ennetada kulumist ja pleekimist ning hoiab salongi materjalid heas seisukorras.

 6. Ohutus: Puhas ja selge salong võib aidata parandada nähtavust. Puhtad aknaklaasid, peeglid ja muud pinnad vähendavad pimestamist ja aitavad juhil paremini keskenduda teele.

Seega on auto salongi puhastus oluline osa üldisest autohooldusest, mis tagab sõiduki mitte ainult välise, vaid ka sisemise heaolu.

Salongi põhjalik kuivpuhastus - Hind 35€-45€ - Ajakulu 1,5h-2h

Põhjalik puhastus tolmuimejaga, plastpindade puhastamine ning hooldusainega töötlemine (värskendab plastiku väljanägemist ning pakub kaitsed UV-kiirguse eest ning teeb pinnad antistaatiliseks, et tolm ei kinnistuks enam pindadele, klaaside puhastus seest.

Salongi keemiline puhastus - Hind 150€-175€ (väga määrdunud sõidukite puhul hind kokkuleppel) - Ajakulu 1 ööpäev

Tekstiilpindade pesemine (istmed, põrand, uksepolstrid, võimalusel lagi), vajadusel nahkpindade hooldus. Plastpindade puhastamine ning hooldusainega töötlemine (värskendab plastiku väljanägemist ning pakub kaitset UV-kiirguse eest ning teeb pinnad antistaatiliseks, et tolm ei kinnistuks enam pindadele, klaaside puhastus seest.  Ajakulu sisaldab kuivamisaega.

Soovitame peale keemilist puhastust kaitsta tekstiili uuesti määrdumise eest GYEON FabricCoat-iga mille leiad SIIT.

Nahahooldus - Hind 50€ - Ajakulu 2,5h

Auto nahkistmete hooldus on oluline mitmel põhjusel, kuna see mõjutab nii sõiduki väljanägemist kui ka sõidumugavust. Siin on mõned peamised põhjused, miks on vajalik regulaarne auto nahkistmete hooldus:

 1. Kaitse päikese eest: Nahk võib aja jooksul pleekida ja muutuda kahjustatuks päikese UV-kiirguse mõjul. Regulaarne hooldusvahendite kasutamine võib aidata kaitsta nahka ultraviolettkiirguse eest ning säilitada selle värvi ja tekstuuri.

 2. Ennetamine ja hooldus kulumise vastu: Nahkistmed on altid kulumisele ja pragunemisele, eriti kui neid ei hoolda korrapäraselt. Hooldusvahendid aitavad hoida nahka pehme ja elastse, ennetades pragunemist ja kulumist.

 3. Säilitamine ja välimuse parandamine: Õige hooldus aitab säilitada nahkistmete atraktiivset välimust. Nahk võib koguda tolmu, mustust ja plekke, ning hooldusvahendid aitavad neid eemaldada, parandades seeläbi istmete üldist välimust.

 4. Mugavus ja pehmus: Regulaarne hooldus aitab hoida nahka pehme ja mugavana. Kuiv või jäik nahk võib olla ebamugav, eriti pikematel sõitudel.

 5. Lõhnakontroll: Nahk võib aja jooksul koguda ebameeldivaid lõhnu, eriti kui seda ei puhastata regulaarselt. Hooldusvahendid aitavad säilitada puhta ja värskendava lõhna.

 6. Väärtuse säilitamine: Korralikult hooldatud nahkistmed võivad suurendada sõiduki järelturuväärtust. Hoolitsetud sõiduk on tavaliselt atraktiivsem ja väärtuslikum potentsiaalsete ostjate jaoks.

Soovitame kaitsta nahkistmed peale selle hooldust GYEON LeatherShield-iga, mille leiad SIIT.