Mis on auto poleerimine ja milleks see on vajalik?

Auto poleerimine on protsess, kus kasutatakse spetsiaalseid aineid (polish'e ehk poleerimisvahendeid) ja tööriistu (näiteks poleerimismasinat), et eemaldada sõiduki värvilt väiksemad defektid, kriimustused, oksüdatsioon ja muud pinnavead. Selle tulemusena paraneb auto välimus, saavutades sügavama läike ja parema värviküllastuse.

Poleerimise eesmärgid võivad hõlmata:

  1. Defektide eemaldamine: Poleerimine võib aidata eemaldada kergemaid kriimustusi, plekke, putukajääke ning muid sarnaseid väikesi defekte sõiduki värvilt.

  2. Oksüdatsiooni eemaldamine: Kui auto värv hakkab tuhmuma või muutub oksüdeerunuks (eriti vanematel autodel), võib poleerimine taastada värvi sära ja kaitsta seda edasise oksüdatsiooni eest.

  3. Läike ja värviküllastuse parandamine: Poleerimine võib anda autovärvile sügavama läike ja intensiivsema värvitooni, muutes sõiduki üldise välimuse atraktiivsemaks.


Ühe-etapiline läigestav poleerimine - Hind 150€-175€

Selline poleerimisprotsess hõlmab auto põhjalikku välispesu (sh pigi-, rauaeemaldust, savipuhastust), ühe-etapiline läigestav poleerimine eemaldab sõiduki välispinnalt eelnevad pinnakatted, kergemad kriimustused ning puhastab laki poorid. Olenevalt autost, on selle poleerimise tulemus erinev, kuna erinevat marki sõidukitel on erineva kõvadusega lakk - pehmemate lakkidega autodel on tulemus parem kui näiteks kõvema lakiga autodel. Sobib uutele autodele enne keraamilise katte paigaldamist. Keraamiliste katete kohta saad lugeda SIIT.

Mitme-etapiline süvapoleerimine - Hind ALATES 270€

Sisaldab auto põhjalikku välispesu (sh pigi-, rauaeemaldust, savipuhastust). Mitme-etapiline põhjalik poleerimine eemaldab sõiduki värvipinnalt peenemad ja ka suuremad kriimustused mis on ohutus kauguses lakikihi lõppemise piiriga. Enne töö broneerimist vaatleme üle sõiduki seisukorra ning mõõdame üle erinevate detailide värvipaksuse ning koostame peale konsultatsiooni Teile personaalse hinnapakkumise. Põhjalikul süvapoleerimisel on lakikadu ca 5-7 mikronit (laki kogupaksus jääb vahemikku 35-50 mikronit) mistõttu pole süvapoleerimist mõistlik teha iga-aastaselt.